Surowce i komponenty

Jeśli rynek kosmetyczny ewoluuje, to również dzięki naszym laboratoriom, w których codziennie opracowujemy najnowocześniejsze rozwiązania.

Zajmujemy się nie tylko produkcją gotowych do użycia kosmetyków, ale produkujemy też niezbędna do ich wytworzenia surowce i komponenty. Niezależnie od tego, czy surowce są syntetyczne, naturalne czy oparte na roślinach, nasze formuły zawsze odpowiadają najnowszym potrzebom rynku. Niektóre kosmetyki stworzyliśmy zupełnie od nowa, dzięki temu właśnie, że opracowaliśmy dla nich innowacyjne substancje aktywne.

Dzięki takiemu posunięciu można sprzedawać nie tylko swoje kosmetyki, ale też aktywne komponenty dla innych firmy.

KOMPATYBILNOŚĆ ZE SKÓRĄ: większość naszych surowców jest łatwo przyswajalna przez skórę, dzięki ich doskonałej tolerancji.

BEZ PARABENÓW: produkujemy również preparaty wolne od parabenów, konserwantów i innych kontrowersyjnych składników.

INNOWACJE TECHNOLOGICZNE: używamy wyłącznie najnowocześniejszych, innowacyjnych technologii.

SPRAWDZONA SKUTECZNOŚĆ: naszym surowcom zawsze towarzyszy dokumentacja potwierdzająca ich bezpieczeństwo i skuteczność. Tworzymy karty charakterystyki oraz specyfikacje dla surowców, na podstawie których można je wprowadzić do obrotu.

TRENDY RYNKOWE: zawsze mamy na względzie najnowsze trendy na rynku, tak, aby mieć pewność, że opracowane komponenty będą mogły zaspokoić potrzeby konsumentów, a jednocześnie być konkurencyjne i innowacyjne.

W ostatnim czasie w branży kosmetycznej zagościł trend powrotu do korzeni, prostych komponentów i nieinwazyjnych zabiegów. Stąd nagłe zainteresowanie surowcami pozyskiwanymi bezpośrednio z natury i wykorzystywaniem ich do produkcji kosmetyków naturalnych, suplementów diety.

Surowce naturalne uzyskuje się w wyniku takich procesów jak: filtracja, ekstrakcja, suszenie, destylacja, prasowanie, mielenie, liofilizacja i przesiewanie. Pozyskiwanie surowców naturalnych powyższymi metodami fizycznymi, które w niewielkim stopniu przetwarzają surowiec, pozwala na zachowanie zawartych w surowcach wartości odżywczych, witamin i dobroczynnych substancji.

 

Przyjazny dla skóry, przyjazny dla środowiska, skuteczny, estetyczny – wymagania stawiane nowoczesnym produktom kosmetycznym są i pozostają bardzo wysokie. Dzięki kreatywności i wieloletniemu doświadczeniu opracowujemy wysokiej jakości surowce dla Twojego produktu, które są precyzyjnie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Wraz z dużą siecią wykwalifikowanych producentów i partnerów znajdujemy idealne elementy konstrukcyjne dla Twoich kosmetycznych innowacji.

Specjalizacja w zakresie surowców i produktów, które nie zawsze są proste i wymagają pewnego wyjaśnienia, uczyniła nas ekspertami w tym temacie. Wieloletnie doświadczenie w przemyśle kosmetycznym pozwala nam dostarczać na rynek indywidualne rozwiązania, a to wszystko z zachowaniem wysokich standardów jakości, jakich oczekują nasi Klienci.

Nasze oczekiwania jakościowe są bardzo wysokie ze względu na surowe wymagania, jakie muszą spełniać nasze surowce. Dzięki naszym systemom zapewniania jakości i audytom wewnętrznym i zewnętrznym możemy bezpiecznie zapewnić te wysokie standardy. Wspieramy procesy produkcyjne naszych Klientów od pierwszego pomysłu do wytworzenia produktu. Uwzględniamy indywidualne sugestie i pomysły naszych Klientów.

Produkcja surowców i komponentów to wyzwanie dla prawdziwych wynalazców

Zachęcamy klientów (szczególnie polskich producentów) do takich działań, gdyż dają one nieograniczone możliwości produkcji, sprzedaży i przez to realizacji swoich planów.

PRODUKCJA KONTRAKTOWA

COSLAB PRiVATE LABEL