Badania laboratoryjne

Kosmetyki, wyroby medyczne, suplementy diety i chemia gospodarcza są nieodłączną częścią codziennego życia każdego z nas. Każdego roku powstają nowe produkty, jednak zanim trafią one na półkę sklepową muszą przejść szereg badań laboratoryjnych. Wszystkie badania wykonywane przed wprowadzeniem produktu na rynek mają na celu dobro konsumenta, ale także producentów i dystrybutorów na których spoczywa odpowiedzialność za jakość produktu. Złożoność badań regulowanych normami i przepisami prawa związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa produktu – wykluczeniem działań niepożądanych i potencjalnych zagrożeń. Badania stały się także narzędziem, które pomagają zarówno w dostosowaniu do przepisów prawnych, a także w tworzeniu innowacyjnych, unikalnych produktów. Pomagają one konsumentom w doborze odpowiednich produktów.

Nowo wytarzane produkty muszą przejść szereg badań, do których zalicza się: testy dermatologiczne, badania aplikacyjne, aparaturowe ankietowe, ocenę bezpieczeństwa, badania czystości mikrobiologicznej, badania fizykochemiczne, badania stabilności i kompatybilności z opakowaniem. Prowadzone badania mają na celu przede wszystkim zagwarantowanie bezpieczeństwa produktu, ale także wykazanie czy receptura jest odpowiednio skomponowana i adekwatna do założeń przedstawionych przez Klienta.

Jakie badania laboratoryjne oferujemy?

  • analizy fizykochemiczne (m.in. analizy organoleptyczne, pH, gęstość, lepkość),
  • testy starzeniowe i kompatybilności masy z opakowaniem,
  • analizy czystości mikrobiologicznej surowców, gotowych produktów, opakowań na obecność bakterii, pleśni, grzybów,
  • testy konserwacji,
  • badania dermatologiczne,
  • badania potwierdzające deklarację marketingowe (badania aplikacyjne i aparaturowe, ankietowe).

Nasze laboratorium zaproponuje i przeprowadzi specjalistyczne badania laboratoryjne potwierdzające jakość i bezpieczeństwo m.in. produktów kosmetycznych, perfum, wyrobów medycznych, suplementów diety, produktów weterynaryjnych, chemii gospodarczej. Doradzimy a także wykonamy w naszych laboratoriach badania rozszerzone dla produktów innowacyjnych oraz dla produktów specyficznych by zapewnić kompletną dokumentację do sprzedaży produktu na rynku UE. Ponadto przygotowujemy Raporty Oceny Bezpieczeństwa i rejestrujemy produkty w bazie CPNP.

PRODUKCJA KONTRAKTOWA

COSLAB PRiVATE LABEL